ABOUT

O.. HoN, czyli o listach HOT or NOT. 

 

Listy HoN, wcześniej nazywane też "go deep/go down", są jednym z wielu pomysłów na typowanie WTA, pomysłem który z czasem wydał mi się najciekawszy z perspektywy podawaniu typów i blogowania. Pomysł ten przyjął postać wpisów, które można śledzić od październik 2018r. 

Od tego czasu podejście trochę ewoluowało, ale IDEA pozostaje ta sama i polega na wytypowaniu dwóch grup/list zawodniczek - jednej zawierającej te "rozgrzane" (HOT), które z różnych względów moim zdaniem zajdą daleko w danym turnieju (go deep), oraz listę zawodniczek aktualnie słabszych (NOT), które będą musiały pakować się o wiele wcześniej (go down). Zwykle listy składają się z około 3 zawodniczek. Dalej, gdy listy są gotowe, stosuję koncepcję, którą nazwałem zakładami pakietowymi:). Zwał jak zwał, a chodzi o to by wybranego gracza typować nie w jednym konkretnym meczu, ale w serii meczy, czyli jakby w pakiecie:). Może to się wydawać trochę dziwaczne, ale wyniki HoN wskazują, że w tym szaleństwie może kryć się metoda. Dodatkowo cała technika oparta jest o zakłady typu handicap gemowy, które są podstawą mojej gry od wielu lat. 

Zasada jest prosta - zawodniczki HOT mają tendencję wygrywać i pokrywać handicap gemowy, a zawodniczki NOT niekoniecznie. Właśnie "krycie handi" a nie typowanie zwycięzcy jest tym, o co toczy się gra. W praktyce przedstawiony wyżej schemat nie zawsze jest w pełni realizowany, bowiem niektóre typy pochodzące z HoN mogą być pomijane, głównie dlatego, że wchodzą w kolizję z moimi innymi, bardziej zaawansowanymi modelami. Najprościej skorzystać z list HoN śledząc mojego twittera, gdzie będę publikował listy oraz konkretne typy, takie które z niczym nie kolidują. Oczywiście listy HoN będę też prezentował wraz z opisem na blogu, a potem podsumuję i rozliczę cały turniej. Taki sposób jest o wiele fajniejszy niż podawanie pojedynczych, wyrwanych z kontekstu typów. Zrobiłem w ten sposób już kilkanaście turniejów i obserwowanie jak zawodniczki "NOT" się męczą i odpadają, a te "HOT" zachodzą dalej, daje sporo satysfakcji i poczucia sensu wykonanej roboty. 

O… blogu, typach, i o mnie

 

Blog powstał jako dodatek do typów podawanych na Omnibet i blogabet. Przez te kilka lat od jego powstania sporo się pozmieniało: moje pierwotne konto blogabet z typami WTA zostało zablokowane, dwukrotnie trafiałem do grona ekspertów Omnibet i dwukrotnie zostałem zdegradowany do Akademii… 

Co do samych typów WTA, to od paź18 typuję w oparciu o ten sam, stopniowo ulepszany model. Jest to wariacja na temat drzew decyzyjnych, uwzględniająca różne zmienne, głównie statystyczne(ilościowe), ale nie tylko. Model dał świetne wyniki na back-testach i w prawie całym pierwszym roku funkcjonowania. W covidowym 2020r ciężko było mi go stosować. Liczę, że sezon w 2021r będzie normalniejszy. Model w moim przypadku nie oznacza jakiegoś ślepego automatu, tylko bardziej systematyczne podejście do podejmowania decyzji, sytuację w której dwa, odległe w czasie typy powstają w oparciu o zestaw tych samych kryteriów, dzięki czemu można je porównać czy przyjąć, że należą do jednego zbioru.

 

O sobie napiszę więcej jak przekroczę ponownie 5% yieldu na Omnibet:). Powiem tylko tyle, że jestem typerem po przejściach😂, zakładami interesuję się już ponad 10 lat i chyba sporo wiem i widziałem; jestem o ile nie najlepszym to najbardziej wytrwałym typerem tenisa stołowego na świecie 🤣🤣 i mam tendencję do budowania skomplikowanych urządzeń do rozwiązywania prostych problemów:)




0 comments:

Post a Comment